فرم اظهارنامه مالياتی

فرم اظهارنامه مالياتی

بر اساس اعلام سازمان امور مالیاتی کشور، در جهت پیشرفت خدمات الکترونیکی برای خوداظهاری مودیان مالیاتی، این اظهارنامه را در سایت خود قرار داده که مودیان محترم مالیاتی، می توانند پس از ثبت نام در سامانه ثبت نام الکترونیکی می باید نرم افزار مذکور را از سایت دریافت و پس از کامل نمودن فرم اظهارنامه مالياتی، آن را ارسال نمایند.

فرم اظهارنامه مالياتی

الف.اشخاص حقیقی

اظهارنامه مالیاتی عملکرد اشخاص حقیقی در دو صورت اظهارنامه انفرادی و اظهارنامه مشارکتی قابل تسلیم است که بسته به شرایط آن باید اطلاعات خواسته شده در سامانه ثبت نام را وارد کند.

پس از وارد نمودن اطلاعات خواسته شده در نرم افزار، اطلاعات هویتی و واحد کسبی شخص حقیقی از سامانه ثبت نام دریافت و در اظهارنامه مالیاتی نمایش داده می شود.

این عده از مودیان پس از ثبت نام الکترونیکی می توانند اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه دهند.

جهت اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال 1396 برای واحدهایی  که مشارکتی هستند نیازی به ارائه اظهارنامه انفرادی برای همه شرکاء نیست، و فقط ارائه یک اظهارنامه کافی است.

پیشنهاد بازدید  مالیات موسسات غیر تجاری

در سامانه ثبت نام شماره اقتصادی در واحدهای مشارکتی اطلاعات مربوط به شرکاء، بارگزاری می شود.

شما میتوانید فرم خام اظهارنامه مالیاتی انفرادی و همچنین فرم خام اظهارنامه مالیاتی مشارکتی را با کلیک بر روی نام آنها دریافت نمایید.

ب.اشخاص حقوقی

ارائه دادن اظهارنامه مالیاتی الکترونیکی این گروه از مودیان مالیاتی با استفاده از مشخصاتی چون نام کاربری، کلمه عبور و کد رهگیری،در مرحله اول یعنی پیش ثبت نام امکان پذیر می باشد.
این در صورتی است که اطلاعات ثبت نامی خود را تکمیل کرده باشند.

مودیان حقوقی میتوانند برای تکمیل ثبت نام، و همچنین ویرایش اطلاعات به آدرس اینترنتی https://tax.gov.ir مراجعه فرمایند.

شما میتوانید فرم خام اظهارنامه مالیاتی حقوقی را با کلیک بر روی نام آنها دریافت نمایید.

نکته:

مودیان مالیاتی عزیز در صورتی که با استفاده از گواهی امضاء الکترونیک برای ارائه اظهارنامه مالیاتی خود با ارور مواجه شدید مطمئن شوید که وکالتنامه مالیاتی شما در دفاتر ثبت اسناد رسمی ثبت شده و همچنین کنترل نمایید که گواهی الکترونیکی شما اعتبار داشته باشد.

پیشنهاد بازدید  مالیات آژانس هواپیمایی

با استفاده از اطلاعات ثبت نام تسلیم اظهارنامه امکان پذیر می باشد بنابراین لازم می باشد مودیان نسبت به تکمیل نمودن ثبت نام، و همچنین رفع ایرادات احتمالی این مرحله از طریق سامانه ثبت نام اقدام فرمایند.

قابل ذکر است اطلاعاتی که از این سامانه دریافت می شوند، قابل ویرایش نیست به همین خاطر می بایست پس از ویرایش اطلاعات و تایید آن جهت بروزرسانی اطلاعات در سامانه اظهارنامه مالیاتی گزینه دریافت اطلاعات هویتی را انتخاب نمایید.

در رابطه با واحدهای مشارکتی فقط کامل نمودن یک اظهارنامه کافی است و نیازی به ارایه اظهارنامه انفرادی به تفکیک شرکاء ندارد.

اطلاعات شرکا در واحدهای مشارکتی از سامانه ثبت نام الکترونیکی بارگزاری می شود به همین دلیل در صورت ثبت نکردن اطلاعات باید اصلی ترین شریک نسبت به تکمیل اطلاعات در سامانه ثبت نام اقدام نماید.

پیش از ارسال، باید برگه پیش نویس تکمیل شده را از سیستم گرفته و با دقت کامل بررسی فرمایید.
در ادامه، ارسال را نهایی و قطعی نمایید. ارسال اظهارنامه مالیاتی الکترونیکی به منزله تسلیم قانونی اظهارنامه مالیاتی برشمرده می شود.

پیشنهاد بازدید  مشاوران مالیاتی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *