انجام خدمات مالی

,

انجام خدمات مالی

 

خدمات مالی در واقع خدمات اقتصادی محسوب می شوند که توسط موسسات مالی ارائه می شوند. از جمله موسسات مالی می توان به بانک ها، موسسات مالی و اعتباری، شرکت های بیمه، شرکت های بورس و شرکت های سرمایه گذاری دولتی اشاره کرد.

خدمات مالی اصطلاحی است برای خدماتی که توسط بازار مالی تامین می شود. کار این بازار داد و ستد سرمایه و اوراق بهادار می باشد. این اصطلاح همچنین برای سازمان هایی که کارشان مدیریت پول و سرمایه است نیز به کار می رود. سازمان هایی نظیر بانکها، بیمه ها، بانکهای سرمایه گذاری و شرکتهای ارائه دهنده کارت های اعتباری و کارگزاران مالی. این بازار بزرگترین بازار در دنیاست که بیشترین سود آوری و بازده را دارد.

 

خدمات مالی:

از طرفی این اصطلاح برای هر گونه خدمت و یا محصول که در ماهیت و ذات مالی است و ممکن است توسط قانون گذار و مقامات مالی ناظر بر بازار ارائه شود را نیز در بر می گیرد. بنابراین این بازار زمینه بالقوه ای از ریسک و بازده بالا به همراه مقررات و قوانین شدید که بر آن حاکم است متحمل می شود.

پیشنهاد بازدید  دریافت کد اقتصادی شرکت

طبیعی است که افزایش قدرت مالی اشخاص موجبات پدید آمدن نیازهای جدیدی به محصولات و خدمات مالی را می شود که خود این امر موجبات گسترده شدن بازار خدمات مالی از سویی و پدید آمده نوآوری های مالی جدید می شود.

این نوآوری ها در جریان رقابت برای کسب سهم بیشتر از بازار مالی با سرعت زیادی ایجاد و روز به روز پیچیده تر می شود و محیط تجاری بازار مالی را نامطمئن تر می کند. این احساس ناامنی ناظران و مقررات گزاران را به سخت تر کردن مقررات بازارهای مالی وا می دارد و این چرخه ادامه می یابد تا جایی که فشار زیاد به همراه رقابت تنگاتنگ به بحران بازار منجر می شود و بازسازی جدیدی را در بازارهای مالی بوجود می آورد. برنده این بازار ها قطعا کسانی هستند که از فرصت های خود به خوبی استفاده کرده باشند (فرصت در بازارهای مالی پیشرفت همزمان بازار مالی با نیازهای مشتریان و تغییرات تکنولوژیک است.) ضمن اینکه نسبت به رفع نقاط ضعف خود و استفاده از قوت های خود گام موثری برداشته باشند.

پیشنهاد بازدید  راههای افزایش درآمد مالیاتی

خدمات مالی در ایران:

اما آنچه که در ایران از آن به عنوان خدمات مالی در عامه مردم نام برده می شود خدمات حسابداری و دفترداری است. و بیشتر مردم از حسابداران انتظار ارائه خدمات مالی و مشاوره مالی را دارند تا بانکها و شرکت های سرمایه گذاری.

شرکت حسابداری و خدمات مالی و مالیاتی دانا محاسب فکور بطور ادواری در زمینه انجام امور مالی، حسابداری و بازرسی قانونی شركت ها فعالیت می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *