سامانه پرداخت مالیات

,
سامانه پرداخت مالیات

سامانه پرداخت مالیات برای صادر نمودن شناسه قبص و شناسه پرداخت بطور آنلاین و همچنین پرداخت آنلاین مالیات راه اندازی شده است. برای استفاده از این سامانه شما باید در سیستم ثبت نام کد اقتصادی اطلاعاتتان را وارد نموده و بعد از آن اطلاعات کاربری خود را در قالب نامه دریافت کرده باشید. جهت ورود به سامانه پرداخت مالیات، شما نیاز به در اختیار داشتن یک نام کاربری و کلمه عبور دارید.

 

سامانه پرداخت مالیات

 

سازمان امور مالیاتی جهت کم شدن مراجعه حضوری اشخاصی به ادارات دارایی سراسر کشور و برای آسان نمودن کار مودیان مالیاتی از طریق سامانه پرداخت مالیات اقدام به پرداخت مالیات به صورت الکترونیکی نموده است. اشخاصی که در سازمان امور مالیاتی ثبت نام کرده اند و ثبت نام آن ها تکمیل شده است با مراجعه به سامانه پرداخت، میتوانند مالیات خود را به صورت الکترونیکی پرداخت نمایند.

سامانه پرداخت مالیات در جلسه ای به تاریخ 92/3/27 در شورای عمومی سازمان امور مالیاتی بطور رسمی معرفی، افتتاح و بهره برداری شد. مودیان گرامی می‌توانند با استفاده از امکانات این سامانه بدون مراجعه به واحدهای مالیاتی و همچنین از طریق مراجعه به سامانه عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور اقدامات زیر را انجام دهند:

  • صدور قبض های پرداخت مالیات.
  • چاپ این قبض ها در صورت تمایل مودیان به پرداخت در شعب بانکی و یا استفاده از دستگاههای ATM.
  • پرداخت اینترنتی مالیات بدون نیاز به مراجعه به بانک و یا دستگاههای ATM.
  • مشاهده فهرست و وضعیت قبوض مالیاتی صادره و پرداختی خود از این طریق، اقدام نمایند.
پیشنهاد بازدید  نحوه محاسبه مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی

پس از افتتاح و راه اندازی عملیاتی سامانه پرداخت مالیات، مودیان محترم مالیاتی می‌توانند بدون مراجعه به واحدهای مالیاتی، نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی و همچنین پرداخت مالیات تعلق گرفته از طریق الکترونیکی با مراجعه به سامانه عملیات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی به نشانی www.TAX.gov.ir اقدام نمایند.

قابل ذکر است که مشخصات اظهارنامه‌ های الکترونیک در سال جاری به طور اتوماتیک در سامانه‌های درون سازمانی مدیریت عملیات مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی ثبت می‌گردد و همچنین اطلاعات دقیق و سابقه قبوض مالیاتی که در روش الکترونیکی توسط مودیان صادر و پرداخت می‌گردد، به صورت آنلاین و از طریق سامانه درون سازمانی مدیریت وصول مالیات، در اختیار واحدهای مالیاتی مربوطه قرار خواهد داشت.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *