حسابرسی مالیاتی

, ,
حسابرسی مالیاتی

حسابرسی مالیاتی پیشرفته

بنا به قانونهای اعمالی از سوی اداره مالیات، هر شخص حقیقی و حقوقی ایرانی نسبت به کلیه درآمدهایی که در ایران یا خارج از ایران تحصیل می کند، مشمول پرداخت مالیات می باشد.

حسابرسان مالیاتی و بازرسان قانونی گزارشات مربوطه را تنظیم میکنند و جهت تسلیم به اداره امور مالیاتی مربوط در اختیار مؤدی قرار دهند.

طبق تبصره یک ماده مذکور اداره امور مالیاتی را بدون رسیدگی قبول و مطابق مقررات برگ تشخیص مالیات صادر می کند، قبول گزارش حسابرسی مالیاتی موکول به آن است که مودی گزارش حسابرسی مالی نسبت به صورتهای مالی که طبق استانداردهای حسابرسی توسط همان حسابدار رسمی یا مؤسسه حسابرسی تنظیم شده باشد را ضمیمه گزارش حسابرسی مالیاتی همراه با اظهارنامه مالیاتی و  حداکثر ظرف سه ماه از تاریخ انقضای مهلت تسلیم اظهارنامه، تسلیم اداره امور مالیاتی مربوط نموده باشد. علیرغم صراحت تبصره مذکور، گزارشات حسابرسی مالیاتی طبق دستورالعمل های سازمان امور مالیاتی بررسی و پس از رفع ابهامات کارشناسان بررسی کننده مورد اقدام قرار بگیرند.

پیشنهاد بازدید  موسسه مشاوره مالیاتی

جرائم منظور برای مودیان مالیاتی :

– عدم ثبت نام مودیان در مهلت مقرر معادل 75% مالیات متعلق تا تاریخ ثبت نام یا شناسایی.
– عدم صدور صورتحساب معادل 100% مالیات متعلق.
– عدم درج صحیح قیمت در صورتحساب معادل 100% مالیات متعلق.
– عدم درج و تکمیل اطلاعات صورتحساب طبق نمونه اعلام شده معادل 25% مالیات متعلق.
– عدم تسلیم اظهارنامه از تاریخ ثبت نام یا شناسایی به بعد، حسب مورد، معادل 50% مالیات متعلق.
– عدم ارائه دفاتر یا اسناد و مدارک حسب مورد معادل 25% مالیات متعلق.
– تاخیر در پرداخت مالیاتهای موضوع این قانون در مواعد مقرر، موجب تعلق جریمه ای به میزان 2% در ماه، نسبت به مالیات پرداخت نشده و مدت تاخیر خواهد بود

قابل ذکر است طبق تبصره ۲ ماده ۲۷۲،سازمان امور مالیاتی کشور میتواند حسابرسی صورتهای مالی و تنظیم گزارش مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی را به حسابداران رسمی یا مؤسسات حسابرسی واگذار نماید.موسسه حسابداری و حسابرسی دانا محاسب فکور آماده ارائه هر گونه خدمات و  مشاوره در این زمینه میباشد

پیشنهاد بازدید  مشاوره مالیاتی مشهد

 

مدیریت امور مالیاتی به ویژه در ایران که قوانین و مقررات مالیاتی بسیار پیچیده پیروی میکند از اصلی ترین عوامل در پایداری کسب و کار است. ما موظفیم که خدمات مالیاتی را به گونه ای یکنواخت و کیفی در قالب یک راهبرد پایدار مالیاتی برای پیشرفت کسب و کار شما ارائه دهیم. این راهبرد دربرگیرنده رعایت قوانین و مقررات و استفاده از حداکثر مزایا و معافیت های مالیاتی خواهد بود.

نکته قابل توجه :

در هیچ یک از مواد قوانین مالیاتهای مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده برای مودیانی که از مفاد و مواد قوانین مذکور، کم اطلاع یا بی اطلاع بوده اند و دچار تاخیر، تخطی و یا تخلفی سهوی یا خدای ناکرده عمدی در امور مالیاتی شرکتشان شده اند، هیچگونه بخشش و یا تخفیفی وجود ندارد!

متاسفانه این گونه شرکتها با هزینه های هنگفت و سرسام آور مالیاتی روبرو خواهند شد که اثرات و تبعات سوء آن تا سالیان متمادی بر سر شرکت سایه خواهد انداخت، و فرصت استفاده از هر گونه معافیت مالیاتی و هزینه های قابل قبول و انواع استهلاکات و همینطور انواع تخفیفات مالیاتی برای این گونه شرکتها از بین خواهد رفت.

پیشنهاد بازدید  خدمات وکالت امور مالیاتی

پس ما به شما توصیه میکنیم هم اکنون دست به کار شوید و برای کسب مشاوره و اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *